17 Eylül 2014, Çarşamba 16:34:21 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Namaz ve diğer bâzı ibâdetlerin yerine getirilebilmesi için yapılması lâzım gelen yüzü, dirseklerle berâber kolları yıkamak, başın dörtte birini mesh etmek ve topuklarla berâber ayakları yıkamaktan ibâret temizlik.
Bu sayfa üzerinde abdest kelime anlamı gösterilmektedir. abdest nedir ? abdest ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. abdest kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : el (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
YED, ÇENG, pençe, dest, Fenike mitolojisinde en büyük tanrı, Birkaç kişinin kuvvetlerini denemeleri için belirli bir yerden attıkları demirden bir oyun aracı, Oba, aşiret, Halk, Yabancı, Ülke, yurt, il, Oymak, iskambil oyunlarında oynama sırası, Yabancı, yakınların dışında kalan kimse, Yönetim, baskı, etki, Bazı nesne ve araçların tutmaya yarayan bölümü, Kez, defa. İskambil oyunlarında kâğıt atma sırası, Sahiplik, mülkiyet, Aracı, vasıta, Yabancı, yakınların dışında kalan kimse:"Kâtip benim ben kâtibin el ne karışır!" Halk türküsü. Ülke, yurt, il:"Çöller, Yemen ellerinden betermiş." A. Gündüz, Halk, ahali, İskambil oyunlarında kâğıt atma sırası, Elle yapılan, Kez, defa, Kolun bilekten parmak uçlarına kadar olan, tutmaya ve iş yapmaya yarayan bölümü, Oba, aşiret:"Kalktı göç eyledi Afşar elleri / Ağır ağır giden eller bizimdir." Dadaloğlu, Kolun bilekten parmak uçlarına kadar olan, tutmaya ve iş yapmaya yarayan bölümü:"El var, titrer durur, el var yumuk yumuk / El var pençe olmuş, el var yumruk." Z. O. Saba,

 
Sayfa başına dön