18 Nisan 2014, Cuma 21:22:12 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
Arş kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Arş (Dini Terim)
Arş: Sözlükte, tavan. Çadır ve çardak gibi gölge veren şeye de denir. Üzerine oturulan ya da yatılan yüksekçe zemin. Taht. Hükümdarların iktidarını gösteren simgelerden biri. Yücelik makamı. Yükseklik, üstünlük. Hüküm, yönetim ve tasarruf makamı anlamlarında da kullanılır. Kur'an'da geçen "Allah'ın Arşı" deyimi bu mecaz anlamlarıyla anlaşılmıştır.
Arş kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? Arş (Dini Terim)
Allahü teâlânın yarattığı en büyük varlık.
ARŞİV kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? ARŞİV (Hukuk Terimi)
DEVLETE AİT ESKİ BELGELERİN SAKLANILDIĞI YER.
 

 

Bu sayfa üzerinde arş kelime anlamı gösterilmektedir. arş nedir ? arş ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. arş kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : mineral (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Normal sıcaklıkta doğada katı durumda bir takım maddelerle karışık veya birleşik olarak bulunan veya kimyasal yollarla elde edilen inorganik madde inorganik madde Doğada homojen halde bulunan, belirli bir kimyasal bileşime ve özgün bir kristal yapısına sahip olan inorganik kökenli maddelerin ortak adı İçinde inorganik maddeler bulunan Normal sıcaklıkta doğada katı durumda birtakım maddelerle karışık veya birleşik olarak bulunan veya kimyasal yollarla elde edilen inorganik madde