01 Ekim 2014, Çarşamba 11:10:47 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

EN BÜYÜK, EN ÜSTÜN.
Büyüklük, Cenâb-ı Hakk'ın büyüklüğü.
BÜYÜKLÜK, HAŞMETLİLİK, HEYBET.
EN FAZLA, EN ÇOK.
TAŞITIN KENDİ VE TAŞIDIĞI YÜK İLE BİRLİKTEKİ AĞIRLIĞI, EN FAZLA AĞIRLIK. KTK MD. 3.
KARAYOLLARINDA YÜK TAŞIYAN TAŞITLARIN YOLLARA VE YAPILARA ZARAR VERMEMESİ İÇİN BELİRLENEN DİNGİL YÜK ÇEKME VE TAŞIMA AĞIRLIĞI. KTK MD. 3.
EN FAZLA YÜKSEKLİK. KAMYON VEYA VAGONLA YÜK TAŞIMACILIĞINDA HAVALELİ YÜKLERİN EN FAZLA NE KADAR YÜKSEKLİKTE OLACAĞINI GÖSTEREN SINIR. KÖPRÜ VE TÜNELLERDEN GEÇECEK TAŞITLARIN YÜKSEKLİĞİ. KTK MD. 3.
BİR TAŞITIN VEYA BİR HACMİN NE KADAR HACİMDE VEYA AĞIRLIKTA YÜK ALABİLECEĞİ, EN FAZLA YÜKLEME SINIRI. KTK MD. 3.
BİR KARA VEYA DEMİR YOLU TAŞITININ EN FAZLA YAPABİLECEĞİ SÜRAT, HIZIN SON SINIRI.
KARAYOLU TAŞITLARININ YOL VE KÖPRÜLERE ZARAR VERMEDEN SEYREDEBİLMESİ İÇİN TANINAN TOPLAM AĞIRLIK SINIRI, EN ÜST AĞIRLIK SINIRI. KTK MD. 3.
Bu sayfa üzerinde azam kelime anlamı gösterilmektedir. azam nedir ? azam ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. azam kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : sinifin (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Bir toplumda, aynı görevi yapan, aynı menfaati sağlayan, aynı şartlarda yaşayan büyük insan grubu, klas Önemlerine, niteliklerine göre kişi veya nesnelerin yerleştirildiği kategorilerden her biri Takımlardan oluşan birlik, dalların alt bölümü Belli ortak belirtileri olan tek tek nesneler öbeği Ders okutulan yer, dershane, derslik Bir toplumda, aynı görevi yapan, aynı menfaati sağlayan, aynı şartlarda yaşayan büyük insan grubu, klas:"Parter, her sınıftan insanla hıncahınç dolu idi." R. N. Güntekin Takımlardan oluşan birlik, dalların alt bölümü. Önemlerine, niteliklerine göre kişi veya nesnelerin yerleştirildiği kategorilerden her biri:"Üçüncü sınıf bir gazeteciydi." N. Cumalı Öğrencilerin yıllık öğrenime göre ayrıldıkları bölümlerden her biri Kısım, bölüm, tabaka

 
Sayfa başına dön