26 Ekim 2014, Pazar 03:47:35 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

EN BÜYÜK, EN ÜSTÜN.
Büyüklük, Cenâb-ı Hakk'ın büyüklüğü.
BÜYÜKLÜK, HAŞMETLİLİK, HEYBET.
EN FAZLA, EN ÇOK.
TAŞITIN KENDİ VE TAŞIDIĞI YÜK İLE BİRLİKTEKİ AĞIRLIĞI, EN FAZLA AĞIRLIK. KTK MD. 3.
KARAYOLLARINDA YÜK TAŞIYAN TAŞITLARIN YOLLARA VE YAPILARA ZARAR VERMEMESİ İÇİN BELİRLENEN DİNGİL YÜK ÇEKME VE TAŞIMA AĞIRLIĞI. KTK MD. 3.
EN FAZLA YÜKSEKLİK. KAMYON VEYA VAGONLA YÜK TAŞIMACILIĞINDA HAVALELİ YÜKLERİN EN FAZLA NE KADAR YÜKSEKLİKTE OLACAĞINI GÖSTEREN SINIR. KÖPRÜ VE TÜNELLERDEN GEÇECEK TAŞITLARIN YÜKSEKLİĞİ. KTK MD. 3.
BİR TAŞITIN VEYA BİR HACMİN NE KADAR HACİMDE VEYA AĞIRLIKTA YÜK ALABİLECEĞİ, EN FAZLA YÜKLEME SINIRI. KTK MD. 3.
BİR KARA VEYA DEMİR YOLU TAŞITININ EN FAZLA YAPABİLECEĞİ SÜRAT, HIZIN SON SINIRI.
KARAYOLU TAŞITLARININ YOL VE KÖPRÜLERE ZARAR VERMEDEN SEYREDEBİLMESİ İÇİN TANINAN TOPLAM AĞIRLIK SINIRI, EN ÜST AĞIRLIK SINIRI. KTK MD. 3.
Bu sayfa üzerinde azam kelime anlamı gösterilmektedir. azam nedir ? azam ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. azam kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : kılçik (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Alttaki güreşçinin, kıçını havaya kaldırarak sırtına abanmış olan güreşçinin dengesini bozup ön ya da yan tarafına aşırıp atması, Alttaki güreşçinin, kuyruk sokumunu hızla ve birdenbire havaya kaldırarak sırtına abanmış olan güreşçinin dengesini bozup ön veya yan tarafına aşırıp atması, Fasulye, bakla gibi sebzelerin yeşil kabuğunda ve ekin başaklarında bulunan sert ve kıl gibi uzun lif, Balıkların eti arasında bulunan diken gibi ince ve küçük kemik,

 
Sayfa başına dön