30 Eylül 2014, Salı 14:48:47 İyi Günler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu cümle kur kelimesi/cumlesi/metni İngilizce çevirisi
make sentences    
 
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada cümle kur kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. cümle kur kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan cümle kur kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
OTOKRASİ OTOKRASİ Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
MUTLAKIYET YÖNETIMI, ISTIBDAD. YASAMA, YÜRÜTME VE YARGININ TEK ELDE TOPLANILMASI ILE SÜRDÜRÜLEN YÖNETIM BIÇIMI. ANCAK AVRUPA ORTA ÇAĞ OTOKRASISI ILE ISLÂM'DA KARŞILAŞILAN OTOKRASI ARASINDA PEK FAZLA BIR BENZERLIK YOKTUR. ZIRA MÜSLÜMANLARDA YÖNETICILER TEMELDE KUR'ÂN VE SÜNNETTE YER ALAN HÜKÜMLERLE BAĞIMLI IDILER, ALLAH'IN IRADESININ DIŞINA ÇIKMAMALARI ŞARTI ILE ÜLKEYI YÖNETIRLERDI.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : martı (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
çino zinos BÜRKE Martıgillerden, çoğu beyaz renkte, eti yenmez, yüzücü, perde ayaklı deniz kuşlarının ortak adı (Larus)
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön