26 Ekim 2014, Pazar 11:27:45 İyi Günler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu cümle kurmak kelimesi/cumlesi/metni İngilizce çevirisi
set of sentences    
 
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada cümle kurmak kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. cümle kurmak kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan cümle kurmak kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
SÜNNİ MEZHEB SÜNNİ MEZHEB Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
HZ. PEYGAMBERIN TANIMLADIĞI YOLDAN AYRILMAYAN, KITAP VE SÜNNETI ASIL VE TAM DELIL KABUL EDEN, HAK YOLDAN AYRILMAYAN MEZHEB. BUNLAR DA: HANEFÎ-MÂLIKÎ-ŞÂFIÎ VE HANBELÎ MEZHEBLERI ŞEKLINDE SIRALANIRDI. ANCAK ONLAR GIBI SÜNNETE BAĞLI OLAN BAŞKA MEZHEBLER DE SÜNNÎ MEZHEB SAYILIR. YALNIZCA ONLAR SÜNNÎDIR DE BAŞKALARI SÜNNETE BAĞLI DEĞILDIR ANLAMI ÇIKARILMAMALIDIR. BAZI KIŞILER ANILAN DÖRT SÜNNÎ MEZHEPTEN BIRISINE MENSUB OLMASINA RAĞMEN KENDISININ SÜNNETTEN HIÇ HABERI YOKSA, DINLE ILGILENMEYI BIR YANA, DINE KARŞI DURUYORSA ONUN SÜNNÎLIKLE BIR ALÂKASI OLMADIĞI GIBI, ANILAN SÜNNÎ MEZHEBLERDEN BIRISINE MENSUB OLMAYAN FAKAT ONLARA MENSUB KIMSELERDEN DAHA FAZLA SÜNNETE BAĞLI ISE BU DA YINE TAM ANLAMI ILE SÜNNÎ BIR KIŞIDIR. ÖNEMLI OLAN MEZHEBE MENSUBIYET DEĞIL, SÜNNETE MENSUB VE BAĞLI OLMASIDIR.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : burcuma (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Güzel koku yaymak
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön