25 Ekim 2014, Cumartesi 03:34:03 İyi Geceler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu eski tüfek kelimesi/cumlesi/metni Azerice çevirisi
1-) köhnə tüfəng
   
 
eski tüfek kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
Herhangi bir işte eski ve tecrübeli olan (kimse)

eski tüfek
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

eski tüfek, -ği
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada eski tüfek kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. eski tüfek kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan eski tüfek kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
MÜDDET İ SEFER MÜDDET İ SEFER Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
SEFER SÜRESI, YOLCULUK MÜDDETI. ORTALAMA GIDIŞLE ÜÇ GÜNLÜK YOL. BIR KIMSENIN DINÎ BAKIMDAN SEFERÎ SAYILABILMESI IÇIN HANEFI HUKUKÇULARIN DIŞINDAKI (MEZHEB)LERE GÖRE KIŞININ ÜÇ KONAKLIK BIR MESAFEYE KI, YAKLAŞIK DOKSAN KM. KADARLIK BIR YOLA YOLCULUK ETMESI YETERLI SAYILMIŞTIR. HANEFÎ HUKUKÇULARA GÖRE ISE, ZAMANIN MUTAD BINIT VASITALARI ILE ÜÇ GÜNLÜK BIR YOLA GITME SEFER IÇIN GEREKLI SAYILMIŞTIR. ONLARDA MESAFE DEĞIL ZAMAN ÖNEMLIDIR VE O ZAMANDA BINIT VASITASI DA MUTAD OLAN, HALKIN EN ÇOK BINDIĞI TAŞITTIR. BUNLARLA HER GÜN YAKLAŞIK 6 SAAT GIDIP DINLENME, 6 SAAT GIDIP DINLENME VE YINE 6 SAAT GIDIP DINLENME ILE TOPLAM ÜÇ GÜNDE KATEDILEN MESAFE SEFER SÜRESI KABUL EDILIR.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : keşfedilmek (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Keşfetmek işi yapılmak Keşfetme işi yapılmak Keşfedilmek işi
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön