25 Ekim 2014, Cumartesi 22:38:22 İyi Geceler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu hudut kelimesi/cumlesi/metni İngilizce çevirisi
border    
 
hudut kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
Sınır, Uç, son, Sınır:"Bir çiçek dermeden sevgi bağından / Huduttan hududa atılmışım ben." F. N. Çamlıbel,

hudut
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

hudut, -du
hudut boyu
hudut dışı
hudutlandırma
hudutlandırmak
hudutlu
hudutsuz
hudutsuzluk, -ğu
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada hudut kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. hudut kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan hudut kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
ŞUYU ŞUYU Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
ORTAKLIK, PAY SAHIPLIĞI. BIR SÖZÜN YAYILMASI, YAYGIN HÂLE GELMESI, HALKIN ARASINDA DAĞILMASI. "BIR ŞEYIN ŞUYÛU VUKUUNDAN BETERDIR" SÖZÜ DE OLDUKÇA YAYGINDIR. YANI BIR ŞEYIN HERKES TARAFINDAN DUYULUP SÖYLENILIR OLMASI ONUN MEYDANA GELMESINDEN VE GERÇEKLEŞMESINDEN ÖNEMLIDIR. ŞUYUUN IZÂLESI: ORTAKLIĞIN GIDERILMESI. BIR TAŞINMAZ MALDAKI PAYDAŞLIĞIN SONA ERDIRILMESI. BU DA YA O MALIN SATILARAK PARANIN PAY EDILMESI YA DA MALIN BIZZAT KENDISININ ORTAKLAR ARASINDA BÖLÜŞTÜRÜLMESI SURETIYLE ORTAKLIĞIN GIDERILMESI ŞEKLINDE OLMAKTADIR. BU AMAÇLA AÇILAN DAVAYA DA IZÂLE-I ŞUYÛ DAVASI DENILIR.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : şebekçi (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Şebek oynatan kimse
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön