23 Ekim 2014, Perşembe 15:24:34 İyi Günler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu ikra kelimesi/cumlesi/metni Arapça çevirisi
IKRA    
 
ikra kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
Kiraya vermek Kiraya verme

ikra
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

ikrah
ikrahlık, -ğı
ikram
ikramcı
ikramcılık, -ğı
ikramiye
ikramiyeli
ikramiyesiz
ikrar
ikraz
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada ikra kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. ikra kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan ikra kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
HALKA AÇIK ANONİM ORTAKLIK HALKA AÇIK ANONİM ORTAKLIK Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
HISSE SENETLERI HALKA ARZ EDILMIŞ OLAN VEYA PAY SAHIBI SAYISININ 250'DEN FAZLA OLDUĞU; YATIRIM ORTAKLIKLARI, YATIRIM FONLARI, HALKA AÇIK ANONIM ORTAKLIKLAR VE ÖZEL EMEKLILIK VE TASARRUF KURULUŞLARI ILE FONLARININ SERMÂYESINE DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK TEK BAŞINA YA DA BIRLIKTE %50 ORANINDAN FAZLA ORTAK OLDUĞU, HERHANGI BIR ŞEKILDE TESPIT OLUNAN ANONIM ORTAKLIKLARDIR.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : mercan (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Denizde geniş resif meydana getiren ve mercanlar takımının örneği olan hayvan ve bunun kalkerli yatağından çıkarılan çoğu kırmızı renkte ve ince dal şeklinde bir madde. Bu madde boncuk gibi süs eşyası olarak kullanılır. Mercanlar ancak 40 metre kadar derinlikte yaşayabilirler BÜSED sata İzmaritgillerden, Atlantik Okyanusu, Akdeniz ve Karadeniz'de bulunan, açık kırmızı renkte, eti beğenilen bir balık (Pagrus pagrus) Bu maddeden yapılmış Bu hayvanın iskeletinden elde edilen, süs eşyaları yapımında kullanılan madde Bu maddeden yapılmış:"Mercandan bir kolye ile mercan küpeler takmıştı." N. Cumalı. İzmaritgillerden, Atlantik Okyanusu, Akdeniz ve Karadeniz'de bulunan, açık kırmızı renkte, eti beğenilen bir balık, mercan balığı (Pagrus pagrus) Tropik ve ılık denizlerde yaşayan, geniş resifler oluşturan, mercanlar sınıfının örneği olan, kırmızı kalker iskeletli hayvan (Corallium rubrum) çoğu kırmızı renkte ve ince dal şeklinde. olup süs eşyalarında kullanılır Bu hayvanın iskeletinden elde edilen, süs eşyaları yapımında kullanılan madde:"Alafrangalık, parmaklarımızı narin bir mercan gibi ortaya çıkaran kınalarımızı bile ortadan kaldırmıştı." Ö. Seyfettin Örnek hayvanı mercan olan, selenterelerden bir sınıf
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön