28 Kasım 2014, Cuma 00:50:03 İyi Geceler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu nilüfer kelimesi/cumlesi/metni Arapça çevirisi
لوتس    
 
nilüfer kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
f. Beyaz, mavi ve sarı çiçekler açan bir cins su bitkisi Bursa yakınlarında akan bir akarsu Suzambağı Nymphea olarak tanımlanan, yaprakları yuvarlak ve geniş, çiçekleri beyaz, sarı, mavi, pembe renkte,durgun sularda veya havuzlarda yetişen bir su bitkisi Durgun sularda ya da havuzlarda yetişen, geniş yapraklı su bitkisi Nilüfergillerden, yaprakları yuvarlak ve geniş, çiçekleri beyaz, sarı, mavi, pembe renkte, durgun sularda veya havuzlarda yetişen bir su bitkisi (Nymphea)

nilüfer
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

nilüfer
Nilüfer (ilçe)
nilüfergiller
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada nilüfer kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. nilüfer kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan nilüfer kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
TEVHİD İ İCTİHAD TEVHİD İ İCTİHAD Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
ICTIHADLARIN BIRLEŞTIRILMESI. YARGITAY DA DAIRELER ARASINDA, AYNI KONUDA FARKLI ICTIHADLARIN BULUNMASI DURUMUNDA BU FARKLILIKLARI ORTADAN KALDIRAN VE ICTIHADLARI BIRLEŞTIREN ICTIHAD. BU DA YARGITAY VE DANIŞTAY KANUNLARINA GÖRE ILGILI GENEL KURULLARCA YAPILMAKTADIR. BÖYLE KARARLAR; O KONUDA BÜTÜN MAHKEMELERI BAĞLAYICI NITELIKTEDIR. TIPKI GEÇMIŞTE ICMA-I ÜMMET GIBI.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : mum palmiyesi (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Ilıman bölgelerde yetişen, gövdesi boyunca 1 cm kalınlığında bir mum katmanı bulunan, yaprakları hurma yaprağına benzeyen bir ağaç (Cerexylon andicola)
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön