26 Kasım 2014, Çarşamba 16:54:23 İyi Günler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu oysa kelimesi/cumlesi/metni Romence çevirisi
întrucât    
 
oysa kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
Aralarında karşıtlık, aykırılık bulunan iki cümleyi "tersine olarak, diği hâlde" anlamlarıyla birbirine bağlar, hâlbuki

oysa
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

oysa
oysaki
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada oysa kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. oysa kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan oysa kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
ÜMMET ÜMMET Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
TOPLUM, TOPLULUK. ISLÂM HUKUKUNDA MILLET KAVRAMI KARŞILIĞI. BU SISTEMDE TOPLUMUN TEMELI SOSYAL DÜZEN KURALI DIN KURALIDIR. ORADA DA DINE INANANLAR VE INANMAYANLAR ŞEKLINDE IKI GRUP VARDIR. HER IKI KESIMIN DE TOPLUMDA YAŞAMA HAKKI PEK ÇOK YÖNLERDEN EŞITTIR. IŞTE BUNLARDAN MÜSLÜMAN UNSURLARIN OLUŞTURDUĞUNA MÜSLÜMANLAR YAHUT DA ISLÂM ÜMMETI, DIĞERLERINE DE ZIMMÎLER YAHUT GAYR-I MÜSLIM UNSURLAR DENILIR. HINDUIZMDE ISE BU ANLAYIŞ KAST SISTEMLERI IÇERISINDE ELE ALINIR.
 

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : tola (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Tulum Sepileme için hazırlanmış deri Peynir yağ koymaya yarayan kuzu derisi, tulum Kuyu kovası
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön