25 Ekim 2014, Cumartesi 17:34:12 İyi Akşamlar !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu rumca kelimesi/cumlesi/metni Yunanca çevirisi
Ελληνική    
 
rumca kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
Bu dille yazılmış olan Rumların kullandığı yeni Yunanca

rumca
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

Rumca
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada rumca kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. rumca kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan rumca kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
ARAMA ARAMA Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Hukuk Terimi )  ( Rastgele Hukuk Terimi )
BIR CEZA YARGILAMASINDA SUÇU ISBATA YARAYAN VEYA SUÇLUYU ORTAYA ÇIKARAN IZ VE ESERLERI, DELILLERI BULMA FAALIYETI, GIZLENILEN VEYA SAKLANILAN YERDEN SANIĞI BULUP ÇIKARMA, DELILLERLE ELE GEÇIRME IŞLEMI. KURAL OLARAK HÂKIM KARARI ILE ACELE DURUMLARDA DA YETKILI MERCIIN EMRI ILE ARAMA YAPILIR. CMK MD. 94 VD.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar : rumca sözlük -

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : MAA (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
le, ile, beraber, birlikte (Beraber) mânasında bir kelime olup, iki türlü kullanılır:1 İzafetle (tamlama hâlinde):a) Zarf olarak: (Celestü maa zeydin: Zeyd ile beraber oturdum)b) Sıla (cümlecik) olarak: (Musaddıkan lima maaküm: Sizdekini tasdik ederek)c) Haber olarak: (Vehüve maahüm: O, onlarla beraberdir.)2 İzafetsiz: Bu takdirde tenvinlenir ve hâl olarak bulunur: (Caû maan: Beraber geldiler.)
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön