25 Ekim 2014, Cumartesi 16:23:48 İyi Günler !

Reklamlar

Tüm Dillere Çeviri Türkçe çeviri için çeviri yapılacak dili seçiniz
   
Çeviri Yapılacak Kaynak Dil Kaynak Dil Çevirilecek Dil Çevirilecek Dil
<< Yer Değiştir >>
 

 
Çeviri Yapılacak Kelime Çeviri Yapılacak Türkçe Metin, Kelime veya Cümle
Temizle
Çeviri Sonucu sofra duası kelimesi/cumlesi/metni Arapça çevirisi
الجدول duasi    
 
sofra duası kelimesi anlamı / hakkında bilgiler :
Yemek sonunda yapılan yemek duası

sofra duası
kelimesi imla klavuzuna göre benzer kullanışları :

sofra duası
Not : Türkçe Sözlük web sitesi üzerinden yaptığınız bu aramada sofra duası kelimesinin sözlük anlamı ve eşanlamı nedir, nasıl okunur hakkında bilgi verilmektedir. sofra duası kelimesinin çevirisi veya eşanlamları ile ilgili açıklamalar, anlamlar, deyimler, imla kuralları, dini bilgiler, teknik bilgiler, tıp bilgileri ve diğer bilgileri eksik veya hatalı olabilir. Burada yer alan sofra duası kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çevirileri, imla klavuzu hatalarını, sözlük hatalarını lütfen bize iletiniz.  Türkçe Sözlük ekibi tarafından tespit ettiğiniz hata kontrol edilip düzeltilecektir.
FTPFile Transfer Protocol FTPFile Transfer Protocol Terimler Sözlüğünden ( Rastgele Bilgisayar Terimi )  ( Rastgele Bilgisayar Terimi )
Dosya aktarım protokolü. İnternet üzerinde dosya göndermek için kullanılan protokollerden biridir. TCP/IP protokolünün parçalarındandır.
 

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : kabartmak (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Toprağı tırmık vb. bir araçla karıştırmak, altüst etmek, yumuşatmak Toprağı tırmık, çapa vb. bir araçla karıştırmak, altüst etmek, yumuşatmak Kabarmasını sağlamak, kabarmasına yol açmak:"Vapur geri geri beyaz köpükler kabartarak açılmaya başlamış." Ç. Altan Kabarmasını sağlamak, kabarmasına yol açmak rölyef Kabartmak işi Kabartılarak yapılmış olan Kil, alçı, taş gibi işlenebilir gereçleri girintili çıkıntılı yüzeyler durumunda biçimlendirerek yapılmış olan eser, rölyef Kil, alçı, taş gibi işlenebilir gereçleri girintili çıkıntılı yüzeyler durumunda biçimlendirerek yapılmış olan eser, rölyef:"Bir sanatkâr eliyle alçıdan yapılmış, bembeyaz, tertemiz bir kabartma." P. Safa Bir biçimin veya bir süslemenin düz yüzey üzerindeki çıkıntısı
 
Çeviri Yapılan Diller : Afrikaans Albanian Arabic Belarusian Bulgarian Chinese (Basitleştirilmiş ve Geleneksel) Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Vietnamese Welsh Yiddish

 
Sayfa başına dön