22 Kasım 2014, Cumartesi 18:25:56 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

ŞEKİL KELİMESİNİN ÇOĞULUDUR. ŞEKİLLER, BİÇİMLER, KILIKLAR.
SUÇ İŞLEYEN KİMSENİN YAKALANABİLMESİ İÇİN GÖREN KİŞİLERİN TANIMLARINA GÖRE ŞEKLİNİN BELİRLENMESİ, ROBOT RESMİNİN ÇİZİLMESİ.
Bu sayfa üzerinde eşkal kelime anlamı gösterilmektedir. eşkal nedir ? eşkal ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. eşkal kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : tabla (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Satıcı vb. nin kullandığı tahtadan tepsi içinde ufak tefek şeyler satmak için elde veya başta taşınan tepsiye benzeyen kap Sigara külü silkelenen, sigara söndürülen cam, metal vb.den kap Yer sofrası üzerinde yufka açılan tahta Bir tablanın aldığı miktarda olan Ağaçtan veya ağaç ürünlerinden hazırlanmış, büyük yüzeyli düzgün parça Soba, mangal gibi şeylerin altına konulan metalden veya tahtadan yapılan tepsiye benzer altlık Bir şeyin düz ve geniş bölümü Sigara külü silkelenen, sigara söndürülen cam, metal vb.nden kap:"Tablada ruj izli sigara artıkları var." R. H. Karay Makaraların yüzlerini oluşturan dış bölümleri Satıcı vb.nin kullandığı tahtadan tepsi:"Bir hurmacının tablasında üstlerine vuran güneş ışığıyla parıldayan hurmalara imrenmiş." A. Ş. Hisar

 
Sayfa başına dön