26 Kasım 2014, Çarşamba 06:59:55 Günaydın !

Reklamlar

Aradığınız kelimeyi giriniz :
Kelimeler ve anlamları
Aranan Kelime Bulunamadı !!!

Üzgünüz ! Veri tabanımızda yaptığımız aramada malesef " gelirinin " kelimesini bulamadık. Aradığınız kelimeyi kayıt ettik en kısa zamanda bu kelime ile ilgili bilgileri veri tabanımıza ekleyeceğiz. Teşekkürler..
Bu sayfa üzerinde gelirinin kelime anlamı gösterilmektedir. gelirinin nedir ? gelirinin ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. gelirinin kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : almak, (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Bir şeyi veya kimseyi bulunduğu yerden ayırmak NESG buyurmak LAKS MİSAS görmek FAZA' DAGF CA'L TELVİH İçeri götürmek Tat veya koku duymak Duş, banyo yapmak; yıkanmak Bürümek, sarmak, kaplamak Örtmek, koymak Biriyle evlenmek İçeri sızmak, içine çekmek Çalmak Yol gitmek, mesafe katetmek Motor çalışması için gerekli olan elektrik veya yakıttan yararlanır duruma gelmek Kendine ulaştırılmak, iletilmek Yutmak; kullanmak İçecek veya sigara içmek Başlamak Davranış veya makam değiştirmek gibi anlamak Satın almak Zararlı, tehlikeli bir şeye uğramak Kazanmak, elde etmek Bürümek, sarmak, kaplamak:"Dağ başını duman almış / Gümüş dere durmaz akar." Marş Kısaltmak, eksiltmek Yerini değiştirmek, çekmek Yolmak, koparmak Sürükleyip götürmek Erkek, kadınla evlenmek:"O sırada aldığı kadının babasının birçok yardımını görmüştü." M. Ş. Esendal Birlikte götürmek Bir şeyi elle veya başka bir araçla tutarak bulunduğu yerden ayırmak, kaldırmak:"Sağ elinin çevik bir hareketiyle başındaki tülbenti çekip aldı." N. Cumalı Satın almak:"Biz bir ya da iki parti alır, çekiliriz piyasadan." N. Cumalı Ele geçirmek, fethetmek:"Fakat aldıkları yerlerin ahalisini Türkleştiremediklerinden bu büyüklük onların zayıf düşmelerine sebep olmuş." Ö. Seyfettin. İçine sığmak Kendine ulaştırılmak, iletilmek. İçeri sızmak, içine çekmek Kabul etmek Temizlemek Duş, banyo yapmak, yıkanmak. İçeri götürmek:"Sevdiği delikanlıyı gece evine almış." N. Cumalı Vücuttaki hasta bir organı ameliyatla çıkarmak Soldurmak Motor çalışması için gerekli olan elektrik veya yakıttan yararlanır duruma gelmek:"Savcı yardımcısı gaza bastı, motor almadı Bir daha bastı, yine almadı." H. Taner Ele geçirmek, fethetmek Bir şeyi elle veya başka bir araçla tutarak bulunduğu yerden ayırmak, kaldırmak Gidermek, yok etmek Kazanç sağlamak Başlamak:"Üsküdar'a gider iken aldı da bir yağmur." Halk türküsü Tat veya koku duymak. Örtmek, koymak. ... gibi anlamak Yutmak, kullanmak Yol gitmek, mesafe katetmek. Çalmak Görevden, işten çekmek Göreve, işe başlatmak İçine sığmak kabız ahiz İBTİLAZ AHZ ittihaz Almak işi Alıntı, iktibas:"Ondan acemicesine alma olarak." Muallim Naci Alıntı, iktibas

 
Sayfa başına dön