01 Eylül 2014, Pazartesi 16:34:41 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

UZAKLAŞTIRMA, TARDETME, SÜRGÜNE YOLLAMA.
KULLAR, İBÂDETTE BULUNANLAR.
İbadet: Kulluk, itaat, boyun eğmek, içten bağlanmak, tevazu göstermek. Kişinin kendisinden yüksek ve üstün kabul ettiği bir kimseye ve bir güce karşı baş eğmesi, ona bağlanmaya razı olması, onun için kendi bağımsızlığından ve özgürlüğünden vazgeçmesi, onun isteklerine direnmemesi, hükümlerini, karar ve yetkilerini içtenlikle tanıması ve kabul etmesi. Onun istediği şekilde kulluğunu gösteren davranış ve rutinleri yerine getirmesi.
Kulluk, kulluk vazîfelerini İslâmiyetin bildirdiği şekilde yerine getirmek.
İBADET YERİ, MABED.
Bu sayfa üzerinde ibad kelime anlamı gösterilmektedir. ibad nedir ? ibad ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. ibad kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : keşif (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Var olduğu daha önce bilinmeyen bir şeyin ortaya çıkarılması Gizli olan bir şey hakkında geniş bilgi edinme Bir olay veya durumun oluş sebeplerini anlayabilmek için yerinde inceleme yapma:"Bu davaların dağ tepe keşiflerine koşar, kararlarını kaleme alır." N. Cumalı Bir olay veya durumun oluş sebeplerini anlayabilmek için yerinde inceleme yapma Ortaya çıkarma, meydana çıkarma, açma Bir şeyin olacağını önceden anlama, sezme, tahmin Ortaya çıkarma, meydana çıkarma, açma:"Meselenin künhü bir türlü keşif ve halledilemiyor." R. H. Karay

 
Sayfa başına dön