02 Eylül 2014, Salı 17:01:03 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

BESLEME, GEÇİMİ SAĞLAMA, YEDİRİP İÇİRME, HARCAMA. KAZANILAN MALDAN ALLAH RIZASI İÇİN KULLARINA KARŞILIKSIZ HARCAMA. MÜSLÜMANLIKTA ÖNEMLİ BİR SOSYAL YARDIM VE SOSYAL GÜVENLİK KURUMUDUR.
İnfak: Malın elden çıkarılması, sarfedilmesi, harcama. Terim olarak Allah yolunda maddi her türlü harcama.
KAMU HARCAMALARI, KAMU YARARINA YAPILAN HARCAMALAR.
Bu sayfa üzerinde infak kelime anlamı gösterilmektedir. infak nedir ? infak ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. infak kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : gitmişim (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
MA'D MUTUR NEDD LETB KUBUN ZEHAB CELCELE HUTU' NESG NA'R ZEVAH NİS' ŞEKAZ uzanmak TIRAK ZEYH TECERRÜM TA'RİD SEK' İşlemek, çalışmak Sürmek değerlendirmek, saymak, karşılamak Ölmek Satılmak Yok olmak, elden çıkmak Tüketilmek, harcanmak:"Eline geçen paranın çoğu da İstanbul'da çoluğa çocuğa gidiyor." M. Ş. Esendal Götürülmek, gönderilmek Yeter olmak, yetmek, yetişmek Yürümek, yol almak Yakışmak, yaraşmak Sürmek, devam etmek:"Ama böyle giderse, Allah hemen sonunu hayırlara tebdil etsin." M. Ş. Esendal Bir yere doğru yönelmek:"Yol yaptırmaktan maksat, insanların gitmek istedikleri yere, güvenle, rahatça gidip gelmelerini sağlamaktır." N. Cumalı Bir yerden veya bir işten ayrılmak. Çıkmak, ulaşmak Belli bir amaçla bir yere devam etmek veya bir işle uğraşmak Bir duruma, bir sonuca ulaşmak, varmak Dayanmak Geçmek Yapmak Bir yere doğru yönelmek Bir yerden veya bir işten ayrılmak Çıkmak, ulaşmak Satılmak:"Altın kaçtan gidiyor?" S. F. Abasıyanık. değerlendirmek, saymak, karşılamak Makine, işlemek, çalışmak Herhangi bir durumda olmak Yok olmak, elden çıkmak:"Gemiler ve saray hepsi gitti." F. R. Atay. Ölmek:"Ben giderim adım kalır / Dostlar beni hatırlasın." Âşık Veysel Başvurmak, yapmak Bir şey zarar görmüş olmak Tüketilmek, harcanmak Gitmek işi

 
Sayfa başına dön