18 Nisan 2014, Cuma 11:08:29 İyi Günler !

Kelime Anlamları

Reseller Hosting

 

Aranacak Kelime :

 

Kelime Anlamları - Nedir ? Ne demek ? Manası Nedir ? Kelime Anlamı | ne demek ? | ne denir ? | nedir ?
kız kulesi kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? kız kulesi
İstanbul'un sembolü olan Kız Kulesi, hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan, İstanbul Boğazı'nın Marmara Denizi'ne yakın kısmında, Salacak açıklarında yer alan küçük adacık üzerinde inşa edilmiş yapıdır. Üsküdar'ın sembolü haline gelen kule, Üsküdarda Bizans devrinden kalan tek eserdir. M.Ö. 2475 yıllarına kadar uzanan tarihi bir geçmişe sahip olan kule, Karadeniz’in Marmara ile kucaklaştığı yerde minicik bir ada üzerinde kurulmuştur. Bazı Avrupalı tarihçiler buraya Leander Kulesi derler. Kule hakkında pek çok rivayetler bulunmaktadır. Evliya Çelebi kuleyi şöyle tarif eder: "Deniz içinde karadan bir ok atımı uzak, dört köşe, sanatkarane yapılmış bir yüksek kuledir. Yüksekliği tam seksen arşundur. Sathı mesehası ikiyüz adımdır. İki tarafına bakan yerde kapısı vardır."
 

 

Bu sayfa üzerinde kız kulesi kelime anlamı gösterilmektedir. kız kulesi nedir ? kız kulesi ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. kız kulesi kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : kuyruk (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
ZENEB KIFVE Birisinin arkasına takılıp hiç ayrılmayan kimse İnsanların sıra beklemek için, art arda durarak oluşturduğu dizi Bir harfin bitiş çizgisine yakın yerde, birden bir dönüş yapan kısa çizgi Başın arkasına toplanmış saç demeti Kuşlarda gövdenin art yanında bulunan tüy demeti Koyunun bazı türlerinde eritilerek yağı alınan bir uzantısı Bazı şeylerde kuyruğa benzeyen uzantı veya baş tarafın aksi yönünde kalan bölüm Birisinin arkasına takılıp hiç ayrılmayan kimse. İnsanların sıra beklemek için, art arda durarak oluşturduğu dizi:"Çoğu yirmi yaş civarında, sürü sepet öğrenci genç, kuyruğa girmiş, sırasını bekliyor." A. İlhan Hayvanların çoğunda, gövdenin art yanında bulunan, omurganın uzantısı olan uzun ve esnek organ EZNAB