22 Temmuz 2014, Salı 20:41:16 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

OLGUN, TAM, YETİŞKİN, EKSİKSİZ, YAŞLI.
BELİRLİ BİR AMACI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GÖSTERİLEN SIKI ÇALIŞMA FAALİYETİ. TÂCİRLERİN ELLERİNDEKİ MALLARI MEVSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE SAİR SEBEBLERLE ELLERİNDEN ÇIKARMAK İÇİN AÇTIKLARI YOĞUN İNDİRİMLİ GİRİŞİMLERİ.
Bu sayfa üzerinde kamil kelime anlamı gösterilmektedir. kamil nedir ? kamil ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. kamil kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : okule (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
MENY, kıraat etmek, mütalaa etmek, Bu biçimde yazılmış bir metnin iletmek istediği şeyleri öğrenmek, Bir konuyu öğrenmek için okulda, bir öğretmenin yanında veya yazılı şeyler üzerinde çalışmak, öğrenim görmek, Sesli olarak veya ezgi ile söylemek, Bazı belirtilerle bir anlamı, gizli bir duyguyu anlamak, kavramak, Davet etmek, Yazıya geçirilmiş bir metne bakarak bunu sessizce çözümleyip anlamak veya aynı zamanda seslere çevirmek, Bir konuyu öğrenmek için okulda, bir öğretmenin yanında veya yazılı şeyler üzerinde çalışmak, öğrenim görmek:"Çabuk dil öğrenmedi, okumak istemedi." H. E. Adıvar. Şarkı, türkü veya şiir vb.ni sesli olarak veya ezgi ile söylemek:"Salon boşalmaya başladı, biz şiirler okuyup dinliyoruz." R. H. Karay, Bu biçimde yazılmış bir metnin iletmek istediği şeyleri öğrenmek:"Gazete bile okumak istemiyorum." B. Felek, Yazıya geçirilmiş bir metne bakarak bunu sessizce çözümleyip anlamak veya aynı zamanda seslere çevirmek:"Bana umutsuz bir sesle son raporları okudu." F. R. Atay, Bir şeyin anlamını çözmek, Bazı belirtilerle bir anlamı, gizli bir duyguyu anlamak, kavramak:"Yüzünü benden saklıyor, Bir yere çağırmak, davet etmek, okuntu göndermek, Hastalığı iyi edeceğini ileri sürerek okuyup üflemek, üfürükçülük etmek, Niçin? Çehresinde, melalinde aşkının matemini okumayayım, diye mi?" Ö. Seyfettin, Sövmek, küfretmek, kıraat, Okumak işi, kıraat,

 
Sayfa başına dön