27 Kasım 2014, Perşembe 14:59:55 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

KANUNA UYGUN, YASAYA UYGUN.
HAKİMİ BAĞLAYAN VE HAKİMİN BAŞKA TÜRLÜ DEĞERLENDİRMESİNE İMKÂN VERMEYEN DELİL.
HÂKİMİN SERBESTÇE DELİLLERİ DEĞERLENDİRME YETKİSİ BULUNMAKSIZIN HÜKÜMLERİ VE DELİLLERİ KANUNDA BELİRTİLEN ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMESİ SİSTEMİ.
KANUNLA BELİRLENEN FAİZ.
KANUNLARA UYGUN BİR ŞEKİLDE KARARLAŞTIRILAN VE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİN UYGULANMASINDAN KAYNAKLANAN GREV.
ANAYASAYA GÖRE HİÇBİR KİMSE KANUNEN TABİ OLDUĞU MAHKEMEDEN BAŞKA BİR MERCİ ÖNÜNE ÇIKARILAMAZ. BU BİR GÜVENCEDİR. BİR KİMSE OLAĞAN DIŞI MAHKEMELER ÖNÜNDE YARGILANAMAZ. AY MD. 37.
KANUN TERİMLERİ, HUKUK METİNLERİNDE GEÇEN HUKUKÎ TERİMLER.
İDARENİN İŞLERİNDE TAMAMEN KANUNLARA ' UYMASI DURUMU.
KANUNLA BELİRLENEN KONUT. KARININ İKÂMETGÂHI KOCASININ İKÂMETGÂHIDIR, VELÂYET ALTINDAKİLERİ İKÂMETGÂHI VELİLERİN İKÂMETGÂHIDIR. BÜTÜN BUNLAR KANUNLA BELİRLENMİŞTİR. MK MD. 21
BİR YILDAN FAZLA BİR SÜRE HAPSE MAHKÛM EDİLENLERİN HAPİSTE KALDIKLARI SÜRE BOYUNCA KANUNEN EHLİYETLERİ DE KISITLANIR. KANUNLA KISITLANMIŞ EHLİYETLİLER.
Bu sayfa üzerinde kanuni kelime anlamı gösterilmektedir. kanuni nedir ? kanuni ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. kanuni kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : kareleri (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Koyun sürüs Anasından gözsüz doğan. Kör olarak dünyaya gelen dördül Arka yük Kenarları ve açıları birbirine eşit olan dörtgen, dördül, murabba İskambil oyunlarında aynı türden dört kâğıdın bir araya gelmesi Bu biçimde olan

 
Sayfa başına dön