23 Ekim 2014, Perşembe 01:23:14 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

MESELECİ, OLAYCI. OLAYLARDAN HAREKETLE GENEL KURALLARA GİDİLEN BİR METOD, MESELECİ METOD. İSLÂM HANEFİ HUKUK MEZHEBİNİN VE GÜNÜMÜZDE İNGİLİZ-AMERİKAN HUKUK SİSTEMİNİN BENİMSEYİP İZLEDİĞİ BİR YÖNTEM. CASE LAW DİYE DE ANILAN OLAYLAR HUKUKU VEYA ESKİ İFADESİ İLE FETVÂ VE VÂKIÂT SİSTEMİ BU METODUN BİR ÜRÜNÜDÜR.
Bu sayfa üzerinde kazuistik kelime anlamı gösterilmektedir. kazuistik nedir ? kazuistik ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. kazuistik kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : danısmak (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
MÜŞAHELE MÜŞAVERE ETMEK meşveret etmek istişare etmek Bir iş için bilgi veya yol sormak, görüş almak, istişare etmek, müracaat etmek, meşveret etmek Bir iş için bilgi veya yol sormak, görüş almak, istişare etmek, müracaat etmek, meşveret etmek:"Doktor, bugün size ben asıl başka mesele danışmak için geldim." H. E. Adıvar müracaat istişare Danışılan yer, müracaat, enformasyon:"Aşağıdaki kapıcı soruyor, danışmadaki şişman kız soruyor." A. İlhan Danışmak işi, müşavere, istişare, müzakere, meşveret Danışılan yer, müracaat, enformasyon Danışmak işi, müşavere, istişare, müzakere, meşveret:"Bu civarda her kim ki başı sıkışır, ona danışmaya gelir." Y. K. Karaosmanoğlu

 
Sayfa başına dön