19 Nisan 2014, Cumartesi 04:46:37 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
MEŞRU kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRU (Hukuk Terimi)
HUKUKA UYGUN, DİN VE HUKUK KURALLARINA UYGUN DÜŞEN, YASAL VE DİNÎ. DİNCE SERBEST BIRAKILMIŞ VE HAKKINDA YAPILMASI VE YAPILABİLİRLİĞİ YÖNÜNDE HÜKÜM BULUNAN İŞLER.
MEŞRU MÜDAFAA kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRU MÜDAFAA (Hukuk Terimi)
HAKLI SAVUNMA. BU, CEZÂÎ SORUMLULUĞU, KUSURLULUĞU ORTADAN KALDIRAN BİR DURUMDUR. KİŞİNİN KENDİSİNE, MALLARININ BÜYÜK BİR YEKÛNUNA, ÖNEMLİ BİR KISMINA VEYA BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA YÖNELEN AĞIR BİR TEHLİKE BULUNDUĞUNDA, BİR TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA GELDİĞİNDE HAKLI SAVUNMADA BULUNMA HAKKI VARDIR. TCK MD. 49, BK MD. 52.
MEŞRUHAT kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRUHAT (Hukuk Terimi)
AÇIKLAMALAR VERİLMİŞ, ŞERHLER KONULMUŞ, TAFSİLÂT.
MEŞRUİYET kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRUİYET (Hukuk Terimi)
GEÇERLİLİK, YASALLIK, DİNÎ VE KANUNÎ DURUMLARA UYGUNLUK, HUKUKEN KENDİSİNE DEĞER VERİLME.
MEŞRUTA kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRUTA (Hukuk Terimi)
SATILMAMASI ŞARTI KOŞULARAK BİR YERE YAPILAN HAYIR, CÂMİ GÖREVLİLERİNİN OTURMALARI ŞARTIYLA YAPILAN EV. CÂMİYE AİT EV. CÂMİ LOJMANI.
MEŞRUTEN kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRUTEN (Hukuk Terimi)
ŞARTA BAĞLANILMIŞ OLARAK, ŞARTLI OLARAK.
MEŞRUTEN TAHLİYE kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRUTEN TAHLİYE (Hukuk Terimi)
ŞARTLI SALIVERİLME. BİR CEZA İNFAZ MÜESSESESİ OLAN MEŞRUTEN TAHLİYEDE; HÜKÜMLÜ CEZASININ BİR KISMINI CEZAEVİNDE DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE ÇEKERSE, İYİ HALLİLİĞİNİ GÖSTERİRSE, NÂDİM OLDUĞU ANLAŞILIRSA, CEZASININ BİR KISMI ÇEKTİRİLMEDEN SALIVERİLİR. DIŞARIDA ŞARTLARA UYGUN HAREKET EDER, GERİ KALAN CEZA SÜRESİNCE SUÇ İŞLEMEZSE KALAN CEZA DA İNFAZ EDİLMİŞ SAYILIR. TCK MD. 16, 17.
MEŞRUTİ kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRUTİ (Hukuk Terimi)
ŞARTLA İLGİLİ, ŞARTLI YÖNETİM, MEŞRUTİ YÖNETİM. ŞARTLI YÖNETİM DENİLİŞİN SEBEBİ; YÖNETİCİLERİN, KRAL VEYA PADİŞAHIN İRADESİNİN MUTLAK OLMAYIŞI, BİR KISIM TEMEL YAZILI KURALLARA TABİ OLUŞU NEDENİYLEDİR. MESELÂ MÜSLÜMANLIKTA KUR'ÂN VE HADİSLERDEKİ TEMEL HÜKÜMLER, BATI YÖNETİMLERİNDE YAPILMIŞ ANAYASALAR YÖNETİCİLERİN İRADELERİNİ KISITLAYICI, SINIRLAYICIDIR. OSMANLILARDA YALNIZCA 1876 TEŞKİLÂT-I ESASİYE KANUNU İLE YÖNETİME MEŞRUTÎ YÖNETİM ŞEKLİNDE BAKILMIŞTIR Kİ, İSABETLİ DEĞİLDİR. ZİRA ONDAN ÖNCE DE OSMANLI PADİŞAHLARININ İRADELERİ DİN KURALLARI İLE SINIRLIYDI.
MEŞRUTİ MONARŞİ kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRUTİ MONARŞİ (Hukuk Terimi)
ŞARTLI KRALLIK. BAŞTAKİ KRAL VE SULTANIN İRADESİNİN BİR KISIM TEMEL KURALLAR, ANAYASA KURALLARI İLE SINIRLANDIRILDIĞI TEK KİŞİ YÖNETİMİ.
MEŞRUTİYET kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MEŞRUTİYET (Hukuk Terimi)
BİR KISIM TEMEL DİN VEYA ANAYASA KURALLARINA BAĞLI BİR KRAL VEYA PADİŞAH YÖNETİMİ ALTINDA HALK TARAFINDAN SEÇİLMİŞ MECLİSTEN SEÇİLEN HÜKÜMETÇE YÖNETİLEN DEVLET, YÖNETİM BİÇİMİ. ŞARTLI MONARŞİ.
 

 

Bu sayfa üzerinde meşru kelime anlamı gösterilmektedir. meşru nedir ? meşru ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. meşru kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : lag (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
f. Lâtife, şaka Oyun Uzun uçak yolculukları sonrasında, insan vücudunda oluşan bir ritim bozukluğu Golfte, uzak mesafelerden yapılan bir vuruşta, topun deliğe çok yakın durması