23 Eylül 2014, Salı 07:18:24 Günaydın !

Reklamlar

Aradığınız kelimeyi giriniz :
Kelimeler ve anlamları
Mesafe İnilen yer. Konulacak yer Yer. Dünya. Ev Ordunun cephe gerisi işlerinin bütünü İki konak arasındaki uzaklık Ok atma yarışlarında erişilen mesafe Erim Konak yeri Yolculukta dinlenmek amacıyla durulan yer, konak konak yeri; ev, oda, yer, mekân, durak Ok atma yarışlarında erişilen mesafe:"Sonra yine menzil ölçülmüş, yeni bir rekor kırdığı anlaşılmıştır." S. Birsel At değiştirmek veya konaklamak için kervanların ve posta tatarlarının indikleri bina veya han Ordunun cephe gerisi işlerinin bütünü:"Ne yedi, ne içti, bir menzil subayının bütün gayreti ile çalıştı." F. R. Atay Yolculukta dinlenmek amacıyla durulan yer, konak:"Tanrı yardımcı olsun gayri yolda kalana / Biz menzile vararak atları çektik hana." F. N. Çamlıbel. İki konak arasındaki uzaklık Bir merminin ulaşabildiği uzaklık, erim Bir günlük yol
Bu sayfa üzerinde menzıl kelime anlamı gösterilmektedir. menzıl nedir ? menzıl ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. menzıl kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : dövr (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
LATS REFİŞ HEVRE CEŞŞ benzetmek SABSABA SAHK TARK hırpalamak Davul vb. çalmak, vurmak Vurarak canını acıtmak Ateşte kızdırılarak yumuşatılmış bir madeni, vurarak istenilen biçime getirmek Ezmek veya çırpmak Bir şeyi toz durumuna getirmek için ezmek Vurarak canını acıtmak:"Harp Divanına vermeden önce, şurada kemiklerini kırıncaya kadar bir dövsem!" H. E. Adıvar. Çamaşır, halı gibi şeyleri tokaç, sopa gibi şeylerle vurarak temizlemek Topa tutmak. Çarpmak, vurmak:"Ayakları ile suyu dövüp ürküttüğü balığı gagası ile havalandıran beyaz pelikan." S. F. Abasıyanık Davul vb Topa tutmak Çamaşır, halı gibi şeyleri tokaç, sopa gibi şeylerle vurarak temizlemek çalmak, vurmak Çarpmak, vurmak Vücut derisi üzerine iğne gibi sivri bir araçla çizilmek ve içine renk veren maddeler konulmak yoluyla yapılan çıkmaz yazı veya resim Dövülerek kabuğu çıkarılmış buğday ve bundan yapılan yemek Dövmek işi Dövülerek yapılan Kızgın durumda iken dövülerek biçim verilmiş (metal eşya)

 
Sayfa başına dön