23 Ekim 2014, Perşembe 00:39:28 İyi Geceler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

USÛL, YÖNTEM, İSTENİLEN NETİCEYİ ELDE ETMEK İÇİN TAKİP EDİLEN YOL.
DİSİPLİNLİ, BİR USÛL DAHİLİNDE ÇALIŞMAK.
METOD İLE İLGİLİ BİLGİ, USÜL BİLGİSİ. HUKUKTA USÛL BİLGİSİ İLK KEZ MÜSLÜMAN HUKUKÇU İMAM ŞÂFİÎ TARAFINDAN KONULMUŞ VE GELİŞTİRİLMİŞTİR. BATIDA BU HUKUK DALI VEYA HUKUK METODOLOJİSİ SON ZAMANLARDA ÇIKMIŞ VE YENİ YENİ GELİŞMEYE BAŞLAMIŞTIR. OYSA MÜSLÜMANLARDA FIKIH USÛLÜ İLMİ YA DA HUKUK METODOLOJİSİ ASIRLAR ÖNCESİNE GİDER. ZENGİN KİTAPLAR YAZILMIŞTIR.
Bu sayfa üzerinde metod kelime anlamı gösterilmektedir. metod nedir ? metod ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. metod kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : savurmak (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
ZERV TEZRİYE Kaldırıp atmak, fırlatmak Şiddetle döndürerek sallamak, kaldırarak vurmak Söylemek Bir yeri, bir şeyi şiddetle eserek altüst etmek, havaya kaldırmak, dağıtmak Sallamak, uçurmak, dalgalandırmak Yalan, küfür vb. söylemek:"Onun bütün çapkınlığı Solmaz'a yoldan geçerken savurduğu birkaç kelimeden ibaretti." H. Taner Rüzgâr bir yeri, bir şeyi şiddetle eserek altüst etmek, havaya kaldırmak, dağıtmak Havaya atıp dağıtmak, saçmak:"Bir eğlence yerinde destelerle banknotu havaya savurduktan sonra..." R. N. Güntekin Kaldırıp atmak, fırlatmak:"Adam birden silkinip beni yavaşça yana savurdu." N. Eray. Şiddetle döndürerek sallamak, kaldırarak vurmak Bir sıvının havalanmasını veya kaynayan sıvının taşmasını önlemek, soğutmak amacıyla alıp yine kendi kabına dökmek Boşuna ve çok miktarda harcamak, israf etmek Sallamak, uçurmak, dalgalandırmak:"Ayaklarını boşluğa savururken küçük dolap gürültüyle yıkıldı." P. Safa Havaya atıp dağıtmak, saçmak Savurmak işi:"Ben de onlar gibi tekme atıp yumruk savurmasını biliyordum." Y. K. Karaosmanoğlu Kol, bacak gibi vücut bölümlerinin ağırlıklarından yararlanarak omuz ve uyluk eklemleri çevresinde türlü yönlere doğru hızla çevirme Savurmak işi

 
Sayfa başına dön