24 Nisan 2014, Perşembe 08:49:18 Günaydın !

Terimler Sözlüğü

Reseller Hosting

 

Aranacak Terim :

 

Terimler Sözlüğü Arama Sonuçları
MİLLİ PARK kelime anlamı nedir ? ne demek ? sözlük anlamı ? MİLLİ PARK (Hukuk Terimi)
ÜLKENİN BİTKİ ÖRTÜSÜ VE HAYVANLAR FAUNASI BAKIMINDAN GÜZELLİKLER ARZEDEN, TURİZMİ CANLANDIRMAK VE TABİATI KORUMAK İÇİN ÖZEL BİR DEĞER VERİLEN, HUKUKÎ STATÜ KAZANDIRILAN YER. ÖZEL TABİAT PARÇALARI; GÖL, YAYLA, KIYI ŞERİDİ VE BENZERİ YERLER.
 

 

Bu sayfa üzerinde milli park kelime anlamı gösterilmektedir. milli park nedir ? milli park ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. milli park kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : eğlenmek (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
TEKEDDÜN TAHACİ' LÜVSE ENA' SÜMUD TELEDDÜN TEREBBÜT zevk etmek Bir yerde durmak, beklemek, tevakkuf etmek Bir kimsenin herhangi bir kusuru veya zayıf noktası ile alay etmek:"Yalnız bunları sordu ve inan ki benimle eğlendi." M. Ş. Esendal Neşeli, hoşça vakit geçirmek:"Aklıma ne kadar kötü şeyler hücum ederse, o kadar eğleniyorum." S. F. Abasıyanık Bir yerde durmak, beklemek, tevakkuf etmek:"Yemen'e gönderilirken Beyrut'ta bir hafta eğlenmiş, hem şehri görmüş, hem de Cebel köylerinde gezintiler yapmıştı." R. H. Karay Oyalanmak Bir kimsenin herhangi bir kusuru veya zayıf noktası ile alay etmek Neşeli, hoşça vakit geçirmek Bir teknenin stop ederek veya çok ağır yol ile gideceği yere varması nüzhet Neşeli, hoşça vakit geçirme Alay etme Oyalanma Eğlenmek işi