19 Eylül 2014, Cuma 12:44:35 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

DİRENME, İNAD ETME, MEREDLEŞME, MEREDLİK GÖSTERME. ALACAKLININ ALACAĞINI TESLİMDE VE BORÇLUNUN DA BORCUNU İFADA İNADINA DİRENMESİ, GECİKTİRMEYE SEBEBİYET VERMESİ. BK MD. 90, 95. BORSA'DA YAPILAN İŞLEMLER SONUCUNDA, TAAHHÜTLERİN GEREKTİRDİĞİ ÖDEME VEYA MENKUL KIYMET TESLİMATLARININ BELİRLENEN SÜRELER İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMEMESİ SONUCU OLUŞAN DURUMDUR.
Bu sayfa üzerinde temerrud veya temerrüt kelime anlamı gösterilmektedir. temerrud veya temerrüt nedir ? temerrud veya temerrüt ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. temerrud veya temerrüt kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : kapalısın (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
MA'KUM Çalışma süresi sona ermiş Geçilmez durumda olan Dışa dönük yaradılışta olmayan Açık olmayan Bulutlu, karanlık Bulutlu, karanlık (hava):"Ankara'nın soğuk, kapalı havalı günlerinden biriydi." Y. K. Karaosmanoğlu Açık olmayan (giyecek):"Damalı bir eteklik, açık mavi, kapalı bir yün kazak giymişti." N. Cumalı Başı örtülü (kadın) Geçilmez durumda olan. Çalışma süresi sona ermiş (iş yeri) Açık ve kesin söz kullanmadan söylenen, müphem Gizli, saklı Dışa dönük yaradılışta olmayan:"Kapalı ruhlu, ağırbaşlı, güç heyecana gelir insanlardır." R. H. Karay Kapanmış olan, açılmamış, mestur

 
Sayfa başına dön