23 Ekim 2014, Perşembe 11:39:31 İyi Günler !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

DİRENME, İNAD ETME, MEREDLEŞME, MEREDLİK GÖSTERME. ALACAKLININ ALACAĞINI TESLİMDE VE BORÇLUNUN DA BORCUNU İFADA İNADINA DİRENMESİ, GECİKTİRMEYE SEBEBİYET VERMESİ. BK MD. 90, 95. BORSA'DA YAPILAN İŞLEMLER SONUCUNDA, TAAHHÜTLERİN GEREKTİRDİĞİ ÖDEME VEYA MENKUL KIYMET TESLİMATLARININ BELİRLENEN SÜRELER İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMEMESİ SONUCU OLUŞAN DURUMDUR.
Bu sayfa üzerinde temerrud veya temerrüt kelime anlamı gösterilmektedir. temerrud veya temerrüt nedir ? temerrud veya temerrüt ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. temerrud veya temerrüt kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Bu kelime için daha önce yapılan aramalar :

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : noktadan (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Durak işareti Durak, mevki. Mahâl Tek karakol, tek nöbetçi Yazıdaki durak işâreti Mat: Hiçbir uzunluğu olmayan şekil (Nukta) Benek Göze ârız olan leke VEKTE Yer Konu, konu ile ilgili önemli bölüm Cümlenin bittiğini anlatmak için sonuna konulan küçük benek biçimindeki işaret, durak Nöbetçi, gözcü, bekçi Hiçbir boyutu olmayan işaret Tek nöbetçi bulunan yer Bazı harflerin üzerine konulan ufak işaret Nöbetçi bulunan yer Nöbetçi, gözcü, bekçi:"O yokuşun başındaki küçücük karakolun her gece çıkardığı noktayı unutuyorsunuz." Ö. Seyfettin Konu, konu ile ilgili önemli bölüm:"Genç adam, o noktada alaka uyandırıcı bir şey keşfetmiş gibiydi." Y. K. Karaosmanoğlu Çok küçük boyutlarda işaret, benek Cümlenin bittiğini anlatmak için sonuna konulan, küçük benek biçimindeki noktalama işareti r:"Köşkten çıktık ve bahçenin her noktasını uzun uzun durup konuşarak dolaştık." A. Haşim Sınır, derece, radde nukat

 
Sayfa başına dön