02 Eylül 2014, Salı 02:23:32 İyi Geceler !

Reklamlar

Aradığınız kelimeyi giriniz :
Kelimeler ve anlamları
(Arapça: ?????), birlik, birlemek. Allah'ın varlığını, birliğini, tüm yetkin niteliklerin kendisinde toplandığını, eşi ve benzeri bulunmadığını bilmek ve buna inanmak. Bu bilgi ve inanç en özlü biçimde "Lâ İlâhe İllallah" (İlah yoktur ancak Allah vardır.) cümlesiyle ifade edilir. Bu nedenle bu cümleye tevhit kelimesi denir. Tevhit kelimesini manasını bilerek söyleyen ve buna inanan kişi mümin ve muvahhid adını alır, Divan edebiyatında Allah'ı övmek için yazılan manzume, Tek tanrıcılık, Birkaç şeyi bir araya getirme, birleştirme, Allah'ın birliğine inanma, bir sayma, bir olarak bakma,
Birleştirmek, bir araya getirmek Allah'ın bir olduğunu söylemek
Bu sayfa üzerinde tevhit kelime anlamı gösterilmektedir. tevhit nedir ? tevhit ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. tevhit kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.
Kelime Anlamı Rastgele bilgi : çaylar (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
Müzikli toplantı Konukların çay, börek, pasta gibi içecek ve yiyeceklerle ağırlandığı toplantı Dereden büyük, ırmaktan küçük akarsu çayla birlikte ufak tefek şeyler ikram edilen toplantı tami ırmak ile dere arası büyüklükte akarsu Bu yaprakların haşlanması ile elde edilen güzel kokulu ve sarımtırak kırmızı renkli içecek Bu ağaççığın özel işlemlerle kurutulan yaprağı Bu yaprakların haşlanması ile elde edilen güzel kokulu ve sarımtırak kırmızı renkli içecek:"O esnada bana sadece bir büyük bardak çay getirdiler." R. N. Güntekin Bu ağaççığın özel işlemlerle kurutulan yaprağı. Çeşitli bitkilerin yaprak veya çiçeklerinin demlenmesiyle elde edilen bir tür içecek Konukların çay, börek, pasta gibi içecek ve yiyeceklerle ağırlandığı toplantı:"Sana bir şey söyleyeyim mi, artık çay davetlerinden bıktım." P. Safa Müzikli toplantı:"Gittiği zengin arkadaşlarının çayından allak bullak gelir." H. Taner Çaygillerden bir ağaççık (Thea chinensis) Dereden büyük, ırmaktan küçük akarsu:"Deli bir çayın kıyısındaki yalçın bir kaya gibidir." T. Buğra Çaygillerden, nemli iklimlerde yetişen bir ağaççık (Thea chinensis)

 
Sayfa başına dön