02 Eylül 2014, Salı 17:01:10 İyi Akşamlar !

Terimler Sözlüğü

Reklamlar

 

Aranacak Terim :

 

Teyemmüm: Suyun bulunmadığı yerde veya bulunup da kesin zaruret sonucu kullanılamadığı zamanlarda su yerine temiz toprakla abdest almak.
Bu sayfa üzerinde teyemmüm kelime anlamı gösterilmektedir. teyemmüm nedir ? teyemmüm ne demek ? gibi soruların cevaplarına bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. teyemmüm kelimesi sözlük anlamı sayfa üzerinde görüntülenemez ise lütfen bize bildiriniz.

Reklamlar

Kelime Anlamı Rastgele bilgi : teknede (kelimesi nedir, anlamı, hakkında, bilmedikleriniz) :
ineç havza Kadınların başlarına sardıkları beyaz sarık Hamur yağrulan tahta kap Uzun ve geniş hamur kabı Yer kabuğundaki kıvrımların çukur, alçak yeri, havza(Jeo.) Bir geminin dışını oluşturan ve tüm bölümlerini kabuk gibi sararak yüzmesini sağlayan, omurga, kaburga ve kaplamadan oluşan temel bölümü Uzunca yapılan kab Deniz taşıtı Deniz taşıtı:"Kayıkçı, deniz suyu vura vura boyası çürüyen teknesini, Bostan İskelesi'nin basamağına bağladı." F. R. Atay Geminin omurga, kaburga ve kaplamadan oluşan temel bölümü Katmanlı kayaçların içeri doğru çukur, alçak bölümü, ineç, kemer karşıtı Yer kabuğundaki kıvrımların çukur, alçak yeri, havza Türlü işlerde kullanılmak için çoğu ağaçtan veya taştan yapılan, uzun ve geniş kap Sızdırabilir veya sızdırmaz olarak yapılmış, levhaları bir parçadan oluşmuş, kulpları ve kulp delikleri bulunan bir veya iki kişi tarafından taşınabilir üstü açık bir ambalaj türü Türlü işlerde kullanılmak için çoğu ağaçtan veya taştan yapılan, uzun ve geniş kap:"Bir taş teknenin üstünde doktor Abbas'ın ölüsünü kesti biçti." Y. Kemal

 
Sayfa başına dön